aimeos-core - en to bg translation catalogue (257 entries)

en: %1$d article | %1$d articles
bg[0]: %1$d артикул
bg[1]: %1$d артикули

note: / Address format with company (%1$s), salutation (%2$s), title (%3$s), first name (%4$s), last name (%5$s), / address part one (%6$s, e.g street), address part two (%7$s, e.g house number), address part three (%8$s, e.g additional information), / postal/zip code (%9$s), city (%10$s), state (%11$s), 
en: %1$s
    %2$s %3$s %4$s %5$s
    %6$s %7$s
    %8$s
    %9$s %10$s
    %11$s
    %12$s
    %13$s
    %14$s
    %15$s
    %16$s
    %17$s
    %18$s
bg: %1$s
    %2$s %3$s %4$s %5$s
    %6$s %7$s
    %12$s
    %11$s
    %9$s %10$s
    %8$s
    %13$s
    %14$s
    %15$s
    %16$s
    %17$s
    %18$s

note: / Rebate format with rebate value (%1$s) and currency (%2$s)
en: %1$s %2$s off
bg: намаление %1$s %2$s

note: / Price shipping format with shipping / payment cost value (%1$s) and currency (%2$s)
en: + %1$s %2$s/item
bg: + %1$s %2$s/елемент

note: / Tax rate format with tax rate in percent (%1$s)
en: + %1$s%% VAT
bg: + %1$s%% ДДС

en: + Payment costs
bg: + Разходи за плащане

en: + Shipping
bg: + Доставка

en: + shipping costs
bg: Разходи за доставка

en: Account
bg: Регистрация

en: Add to basket
bg: Добави в кошницата

en: Additional
bg: Допълнително

en: Additional 2
bg: Допълнително 2

en: Address with ID "%1$s" not found
bg: Адрес с номер "%1$s" не е намерен

en: Addresses
bg: Адреси

en: All deliveries shipped are subject to our terms and conditions, which are available on our website and which you accepted when placing your order.
    
    This email contains confidential information and is exclusively for the use of the person addressed. Should you not be that person then please reply to this e-mail and delete the e-mail and attachments afterwards.
bg: Всички изпратени доставки са предмет на нашите правила и условия, които са достъпни на нашия сайт и които сте приели при извършването на Вашата поръчка.
    
    Този имейл съдържа поверителна информация, която е предназначена изключително за упоменатия адресант . Ако Вие не сте този човек, моля, не отговорете на имейла и го изтрийте от електронната поща заедно с прикачените файлове.

note: / Payment e-mail legal information
en: All orders are subject to our terms and conditions.
bg: Всички поръчки са обект на нашите условия за доставка, който са публикувани на нашия сайт и които вие сте приели, когато сте направили поръчката.
    
    Този емаил съдържа конфиденциална информация и е единствено предназначен за човека към който е адресиран.Ако вие не сте този човек, моля отговорете на този емаил и изстрийте емаила и приложените фаилове.

en: An account has been created for you.
bg: Регистрацията Ви е създадена.

en: Article no.:
bg: Артикул:

en: At least one billing address part is missing or invalid
bg: Част от разплащателния адрес липсва или е невалидна

en: At least one delivery address part is missing or invalid
bg: Част от адреса за доставка липсва или е невалидна

en: Attributes
bg: Атрибути

en: Back
bg: Назад

en: Basket
bg: Кошница

en: Billing address
bg: Разплащателен адрес

en: Billing address part "%1$s" is invalid
bg: Част от разплащателния адрес "%1$s" е невалидна

en: Billing address part "%1$s" is missing
bg: Част от разплащателния адрес "%1$s" липсва

en: Birthday
bg: Рожден ден

en: Bundled products
bg: Пакетни продукти

en: Buy now
bg: Закупете

en: Cancel
bg: Отмяна

en: Categories
bg: Категории

en: Change
bg: Промени

en: Change payment
bg: Променете плащането

en: Characteristics
bg: Характеристики

en: Check
bg: Проверка

en: Checkout
bg: Последна проверка

en: City
bg: Град

en: Class "%1$s" does not implement "%2$s"
bg: Класът "%1$s" не се изпълнява "%2$s"

en: Class "%1$s" does not implement interface "%2$s"
bg: Класът "%1$s" не изпълнява интерфейса "%2$s"

en: Class "%1$s" not available
bg: Класът "%1$s" не е наличен

en: Class "%1$s" not found
bg: Класът "%1$s" не е намерен

en: Client HTML type is empty
bg: Клиентския  HTML тип е празен

en: Client path is empty
bg: Клиентския път е празен

en: Client type "%1$s" must consist of two parts separated by "/"
bg: Типът на клиента "%1$s" трябва да се състои от две части разделени от "/"

en: Close
bg: Затвори

en: Company
bg: Компания

en: Confirmation
bg: Потвърждение

en: Country
bg: Държава

en: Coupon codes
bg: Кодове на купон

en: Coupons
bg: Купони

en: Create a customer account for me
bg: Създайте потребителски профил за мен

en: Created
bg: Създадено

en: Customer account
bg: Потребителски профил

en: Customer with ID "%1$s" not found
bg: Клиент с номер "%1$s" не е намерен

en: Dear %1$s %2$s
bg: Уважаеми %1$s %2$s

en: Dear %1$s %2$s %3$s
bg: Уважаеми %1$s %2$s %3$s

en: Dear Miss %1$s %2$s
bg: Уважаема госпожице  %1$s%2$s

en: Dear Mr %1$s %2$s
bg: Уважаеми господин %1$s%2$s

en: Dear Mrs %1$s %2$s
bg: Уважаема госпожо %1$s%2$s

en: Dear Sir or Madam
bg: "Уважаема Г-жо или Г-не

en: Delete
bg: Изтрий

en: Delivery
bg: Доставка

en: Delivery address
bg: Адрес на доставка

en: Delivery address deleted successfully
bg: Адресът на доставка е изтрит успешно

en: Delivery address part "%1$s" is invalid
bg: Част от адреса за доставка "%1$s" е невалидна

en: Delivery address part "%1$s" is missing
bg: Част от адреса за доставка "%1$s" iлипсва

en: Description
bg: Описание

en: Details
bg: Детайли

en: Downloads
bg: Изтегляне

note: / E-mail HTML title
en: E-mail notification
bg: Уведомление по e-mail

en: End date
bg: Крайна дата

en: Favorite products
bg: Предпочитани продукти

en: Fax
bg: Факс

en: Fields with an * are mandatory
bg: Полетата, означени със звездичка (*) са задължителни за попълване

en: File "%1$s" doesn't exist
bg: Файлът %1$s не съществува

en: Filter
bg: Филтър

en: First name
bg: Име

en: GB999999973
bg: BG999999973

en: Go
bg: Продължи

en: I accept the <a href="%1$s" target="_blank" title="terms and conditions" alt="terms and conditions">terms and conditions</a> and <a href="%2$s" target="_blank" title="privacy policy" alt="privacy policy">privacy policy</a>
bg: Приемам <a href="%1$s" target="_blank" title="terms and conditions" alt="terms and conditions">правилата и условията</a> и съм съгласен с <a href="%2$s" target="_blank" title="privacy policy" alt="privacy policy">декларацията за поверителност</a>"

en: I accept the <a href="%1$s" target="_blank" title="terms and conditions" alt="terms and conditions">terms and conditions</a>, <a href="%2$s" target="_blank" title="privacy policy" alt="privacy policy">privacy policy</a> and <a href="%3$s" target="_blank" title="cancellation policy" alt="cancellation policy">cancellation policy</a>
bg: Приемам <a href="%1$s" target="_blank" title="terms and conditions" alt="terms and conditions"> условията на доставка </a>, <a href="%2$s" target="_blank" title="privacy policy" alt="privacy policy"> защитата на личните данни</a> и <a href="%3$s" target="_blank" title="cancellation policy" alt="cancellation policy">начина на връщане</a>

en: If back in stock
bg: При наличност в склада

en: If price decreases
bg: При намаление на цените

en: If you have any questions, please reply to this e-mail
bg: Ако имате въпроси, моля, отговорете на този имейл

note: / Tax rate format with tax rate in percent (%1$s)
en: Incl. %1$s%% VAT
bg: Вкл. %1$s%% ДДС

en: Included rebates
bg: Влючени отстъпки

en: Invalid characters in class name "%1$s"
bg: Недопустими символи в името на класа "%1$s"

en: Invalid characters in client name "%1$s"
bg: Недопустими символи в името на клиента "%1$s"

en: Invalid characters in client name "%1$s" in "%2$s"
bg: Недопустими символи в името на клиента "%1$s" in "%2$s"

en: Invalid class name "%1$s"
bg: Невалидно име на клас "%1$s"

en: Invalid domain "%1$s"
bg: Невалиден домейн "%1$s"

en: Invalid factory "%1$s"
bg: Невалидна фабрика "%1$s"

en: Invalid process response from service provider with code "%1$s"
bg: Невалиден отговор от доставчика на услуги с код "%1$s"

en: Language
bg: Език

en: Last name
bg: Фамилия

en: Last seen
bg: Последно видяни

en: Latest
bg: Последни

en: Like entered by you
bg: Както вие сте въвели

en: Name
bg: Име

en: Next
bg: Следващ

en: Next order
bg: Следваща поръчка

en: No articles found for <span class="searchstring">"%1$s"</span>. Please try again with a different keyword.
bg: Не са намерени артикули за <span class="searchstring">"%1$s"</span>. Моля, опитайте отново с други словосъчетания.

en: No product with ID "%1$s" found
bg: Не е намерен продукт с номер "%1$s"

en: No service for code "%1$s" found
bg: Не е намерена услуга с код "%1$s"

en: No type item for "%1$s/%2$s" in "%3$s" found
bg: Не е намерен тип на елемент за "%1$s/%2$s" в "%3$s"

en: No view available
bg: View не е налично

en: Number of coupon codes exceeds the limit
bg: Броя на кодовете на купони надвишава лимита

en: Object doesn't implement "%1$s"
bg: Обекта не имплементира "%1$s"

en: One month
bg: Един месец

en: One or more products you are watching have been updated.
bg: Един или повече от прегледаните от Вас продукти бяха променени

en: One week
bg: Една седмица

en: Options
bg: Опции

en: Order
bg: Поръчка

en: Order ID
bg: Номер на поръчка

en: Order channel
bg: Последователност на поръчките

en: Order details
bg: Детайли на поръчката

en: Order history
bg: История на поръчките

en: Order status
bg: Статус на поръчката

en: Order with ID "%1$s" not found
bg: Поръчка с номер "%1$s" не е намерена

en: Other customers also bought
bg: Други клиенти са закупили също

en: Our products
bg: Наши продукти

en: Page %1$d of %2$d
bg: Страница %1$d от %2$d

en: Password
bg: Парола

en: Pay now
bg: Заплатете сега

en: Payment
bg: Заплащане

en: Payment costs
bg: Разходи за плащане

en: Payment status
bg: Статус на плащане

en: Pinned products
bg: Маркирани продукти

en: Please accept the terms and conditions
bg: Моля, приемете правилата и условията

en: Please check your order
bg: Моля, проверете поръчката

en: Please choose your delivery method
bg: Моля, изберете метод на доставка

en: Please choose your payment method
bg: Моля, изверете метод на плащане

en: Please enter at least three characters
bg: Моля, въведете поне три символа

en: Please enter your payment details
bg: Моля, въведете Вашите дани за плащане

en: Please recheck your delivery choice
bg: Моля проверете отново вашият избор на метод на доставка

en: Please recheck your payment choice
bg: Моля проверете отново вашият избор на метод на плащане

en: Please select
bg: Моля, изберете

en: Postal code
bg: Пощенски код

en: Previous
bg: Предходен

en: Price
bg: Цена

en: Proceed
bg: Продължете

en: Processing the payment failed
bg: Грешка при обработката на плащането

en: Product
bg: Продукт

en: Products you might be also interested in
bg: Продукти, от които може да се интересувате

en: Properties
bg: Свойства

en: Qty
bg: Кол-во

en: Quantity
bg: Количество

en: Related
bg: Свързани

en: Relevance
bg: Връзка

note: / Product search hint with user provided search string (%1$s)
en: Result for "%1$s"
bg: Резултат за "%1$s"

en: Salutation
bg: Поздрав

en: Save
bg: Съхрани

en: Search
bg: Търсене

en: Search result for <span class="searchstring">"%1$s"</span> (%2$d article) | Search result for <span class="searchstring">"%1$s"</span> (%2$d articles)
bg[0]: Резултат от търсенето на <span class="searchstring">"%1$s"</span> (%2$d артикул)
bg[1]: Резултат от търсенето на <span class="searchstring">"%1$s"</span> (%2$d артикули)

en: Select country
bg: Изберете държава

en: Select currency
bg: Изберете валута

en: Select language
bg: Изберете език

en: Select salutation
bg: Изберете поздрав

en: Select state
bg: Изберете област

en: Service fees
bg: Такси за услуги

en: Services
bg: Услуги

en: Share
bg: Споделете

en: Shipping
bg: Доставка

en: Show
bg: Покажи

en: Show all quotes
bg: Покажи всички отзиви

en: Sort by:
bg: Подреди по:

en: State
bg: Област

en: Status
bg: Статус

en: Stock
bg: Наличност

note: / Stock string composition with stock type (%1$s, normally left out) and stock level string (%2$s) / Stock string composition with stock type (%1$s, normally left out) and stock level string (%2$s)
en: Stock: %1$s, %2$s
bg: Склад: %1$s, %2$s

note: / Stock string composition with stock type (%1$s, normally left out), stock level string (%2$s) and back in stock date (%3$s) / Stock string composition with stock type (%1$s, normally left out), stock level string (%2$s) and back in stock date (%3$s)
en: Stock: %1$s, %2$s, back on %3$s
bg: Склад: %1$s, %2$s, обратно %3$s

en: Street
bg: Улица

en: Sub-total
bg: Междинна сума

en: Subscription ID
bg: Номер на абонамент

en: Subscription details
bg: Подробности за абонамент

en: Subscription interval
bg: Интервал на абонамент

en: Subscription product
bg: Абонамент за продукт

en: Subscription with ID "%1$s" not found
bg: Абонамент за номер %1$s не е намерен

en: Subscriptions
bg: Абонаменти

en: Suggested products
bg: Предложени продукти

en: Sum
bg: Сума

en: Suppliers
bg: Доставчици

en: Telephone
bg: Телефон

en: Template "%1$s" not available
bg: Недостъпен шаблон "%1$s"

en: Terms and conditions
bg: Правила и условия

note: / Payment e-mail intro with order ID (%1$s), order date (%2$s) and payment status (%3%s)
en: Thank you for your order %1$s from %2$s.
bg: Благодарим за Вашата поръчка %1$s от %2$s.

note: / Payment e-mail intro with order ID (%1$s), order date (%2$s) and payment status (%3%s)
en: Thank you for your order %1$s from %2$s.
    
    The order is pending until we receive the final payment. If you've chosen to pay in advance, please transfer the money to our bank account with the order ID %1$s as reference.
bg: Благодарим за Вашата поръчка %1$s от %2$s.
    
    "Поръчката ще бъде изпълнена, когато получим окончателното плащане. Ако сте избрали да заплатите предварително, моля преведе парите по нашата банкова сметка като упоменете номера поръчката %1$s.

note: / Payment e-mail intro with order ID (%1$s), order date (%2$s) and payment status (%3%s)
en: Thank you for your order %1$s from %2$s.
    
    We received the payment and will care about your order immediately.
bg: Благодарим за Вашата поръчка %1$s от %2$s.
    
    Получихме заплащането и ще се погрижим поръчката да бъде доставена незабавно.

en: Thank you for your order and authorizing the payment.
    An e-mail with the order details will be sent to you within the next few minutes.
bg: Благодарим Ви за поръчката и заплащането.
    
    Имейл с детайлите на поръчката ще бъде изпратена до Вас в рамките на няколко минути.

en: Thank you for your order.
    We received your payment and an e-mail with the order details will be sent to you within the next few minutes.
bg: Благодарим Ви за поръчката.
    Получихме плащането. Имейл с детайлите на поръчката ще бъде изпратена до Вас в рамките на няколко минути.

note: / Delivery e-mail intro with order ID (%1$s), order date (%2$s) and delivery status (%3%s)
en: The delivery status of your order %1$s from %2$s has been changed to "%3$s".
bg: Статуса на доставка на вашата поръчка %1$s от %2$s се променени на "%3$s".

en: The order is pending until we receive the final payment. If you've chosen to pay in advance, please transfer the money to our bank account with the order ID %1$s as reference.
bg: Поръчка е в състояние на изчакване докато получим заплащането. Ако сте избрали да платите предварително, моля преведете парите към нашата банкова сметка с номер на поръчката %1$s като основание за плащането

en: The order was canceled.
    Do you wish to retry your order?
bg: Поръчката беше отменена.
    Искате ли да върнете поръчката си отново?

note: / Delivery e-mail intro with order ID (%1$s), order date (%2$s) and delivery status (%3%s)
en: The parcel for your order %1$s from %2$s could not be delivered.
bg: Доставката на Вашата поръчка %1$s от %2$s не може да бъде извършена.

en: The payment confirmation for your order is still pending.
    You will get an e-mail as soon as the payment is authorized.
bg: Потвърждение за заплащане на поръчката все още не е получено.
    Ще получите имейл, веднага след като е разрешено плащането.

en: The payment couldn't be renewed
bg: Плащането не може да бъде подновено

note: / Payment e-mail intro with order ID (%1$s), order date (%2$s) and payment status (%3%s)
en: The payment for your order %1$s from %2$s has been refunded.
bg: Плащането на поръчка %1$s от %2$s беше върнато.

en: The subscription for the product has ended
bg: Абонаментът за продукта е завършен

en: The subscription for the product has ended.
bg: Абонаментът за продукта е завършен.

en: Three month
bg: Три месеца

en: Time frame
bg: Времева рамка

en: Toggle fullscreen
bg: Разширение до цял екран

en: Top seller
bg: Най-добър продавач

en: Total
bg: Общо

en: Total quantity
bg: Общо количество

en: Try again
bg: Опитайте отново

en: Two weeks
bg: Две седмици

en: Unable to call method "%1$s"
bg: Невъзможно е да се извика метод "%1$s"

en: Unable to create an account for "%1$s": %2$s
bg: Невозможно е да се направи регистрация за "%1$s": %2$s

en: Unable to create an account: %1$s
bg: Не е възможно да се създаде потребителски профил: %1$s

en: Unable to save address for customer "%1$s": %2$s
bg: Невъзможно е да се запази адреса на клиент "%1$s": %2$s

en: Unable to set cache entry: %1$s
bg: Невъзможно е да запази запис в кеша: %1$s

en: Unfortunately, the payment for your order was refused.
    Do you wish to retry?
bg: За съжаление, плащането за Вашата поръчка беше отказано.
    Желаете ли да опитате отново?

en: Update
bg: Обнови

en: Vat ID
bg: ДДС Номер

en: Watch
bg: Разгледай

en: Watched products
bg: Разгледани продукти

en: We have received your payment, and will take care of your order immediately.
bg: Ние сме получили вашето плащане и ще направим доставката.

note: / Delivery e-mail intro with order ID (%1$s), order date (%2$s) and delivery status (%3%s)
en: We received the returned parcel for your order %1$s from %2$s.
bg: Получихме върнатата пратка за Вашата поръчка %1$s от %2$s.

en: Web site
bg: Уеб сайт

en: X
bg: Х

en: You are here:
bg: Вие сте тук:

en: You can use your voucher any time in our online shop
bg: Вие можете да използвате вашия ваучер по-всяко време в нашия електронен магазин

en: You will now be forwarded to the next step
bg: Ще бъдете пренасочени към следващата стъпка

en: You've cancelled the subscription
bg: Вие сте отменили абонамента

en: Your account
bg: Вашата регистрация

en: Your choice
bg: Вашия избор

en: Your comment
bg: Вашият коментар

note: / Account creation e-mail subject
en: Your new account
bg: Вашата нова регистрация

note: / Payment e-mail subject with order ID
en: Your order %1$s
bg: Вашата поръчка %1$s

note: / Delivery e-mail intro with order ID (%1$s), order date (%2$s) and delivery status (%3%s)
en: Your order %1$s from %2$s has been dispatched.
bg: Вашата поръчка %1$s от %2$s беше изпратена.

en: Your reference number
bg: Вашият референтен номер

en: Your search result
bg: Резултат от търсенето

en: Your subscription product
bg: Вашият абонамент за продукт

en: Your voucher
bg: Вашият ваучер

en: Your voucher:
bg: Вашият ваучер:

note: / Product notification e-mail subject
en: Your watched products
bg: Прегледани от Вас продукти

en: Zoom in/out
bg: Мащабиране +/-

en: address
bg: адрес

en: clear all
bg: изчисти всичко

en: delivery
bg: доставка

note: / Price quantity format with quantity (%1$s)
en: from %1$s
bg: от %1$s

en: like billing address
bg: като разплащателен адрес

en: new address
bg: нов адрес

en: none
bg: нищо

en: order
bg: поръчка

en: payment
bg: плащане

en: process
bg: обработка

note: / code for "product is in stock"
en: stock-high
bg: голяма наличност

note: / code for "only a few products are available"
en: stock-low
bg: малка наличност

note: / code for "product is out of stock"
en: stock-out
bg: не е налично

note: / code for "product is available (without stock limit)"
en: stock-unlimited
bg: неограничени запаси

en: summary
bg: резюме

en: ▲ Name
bg: ▲ Име

en: ▲ Price
bg: ▲ Цена

en: ▼ Name
bg: ▼ Име

en: ▼ Price
bg: ▼ Цена
